logo
 
EBÜ arhiiv


 

Eelteade

Bioloogiaõpetajate talvepäevad toimuvad 27...28.02.2008 Tartus

Esimesel päeval on võimalik soetada erialast kirjandust ja teisel päeval õppevahendeid (sh laboratoorsete tööde tarvis). Seega on paras aeg hakata selleks rahalisi vahendeid soetama ja kooli direktorilt garantiikirju küsima.


Lugemissoovitus


Suvesündmus

25. kuni 27. augustini 2008. a. osales 43 bioloogiaõpetajat EBÜ juhatuse initsiatiivil korraldatatud järjekordsetel bioloogiaõpetajate suvepäevadel Hiiumaal

Loe lähemalt Andres Raa kokkuvõtet
Suvepäevade ajakava | Muljeid suvepäevalistelt


Reisipildid Hiiumaa suvepäevadest. Esemed, inimesed ja loodusobjektid  [üle 3000 pildi]

Piltide allalaadimiseks küsi juhendit illar@kirilane.ee

Pildigalerii vaatamiseks peab arvutisse olema laetud Flash Player ning parem on seda vaadata Internet Exploreriga.

Galerii vaatamiseks klõpsa juuresoleval pildil.

Ootame endiselt kõigi bioloogiaõpetajate arvamusi ja ettepanekuid lähitegevuse kohta. Bioloogiaõpetajate aktiivi seminaril EBÜ juhatusele tehtud tegevusettepanekud.
Loe ka seni esitatud arvamusi.

Linnusõprade uuest häälekandjast.

Koolituspakkumised TÜ Loodusmuuseumilt


2008. a. sündmused

Loodusteadusliku õppeklassi vahendeid tutvustav koolitus loodusainete õpetajatele
Loe siit

Üle hulga aja on Eestis ilmunud looduskaitseõpik

Uuri lähemalt

LoTe koolipäev

Koolivaheaja viimasel reedel, 31. oktoobril, toimub Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna (LOTE) õppehoones Tartus LOTE koolipäev.
Uuri uudist lähemalt


LoTe koolitus

29. oktoobril 2008 toimub koolitus loodusainete õpetajatele. Uuri lähemalt


Aeg teaduses, teadus ajas

Teaduskeskus AHHAA korraldas koostöös Tartu Ülikooli loodusteadusliku hariduse keskusega reedel, 29. augustil algusega kell 10 Tartus teaduskommunikatsiooni konverentsi. Konverents toimus Tartus, hotellis London.

Loe lähemalt AHHAA uudistes.


Fotovõistlus on lõppenud

Teaduskeskus AHHAA koostöös Anne Noortekeskuse ja EENetiga viis läbi fotokonkurssi "Teadlane - tänapäeva kangelane". Tulemusi vaata siit.


Eestimaa Looduse Fond (ELF) korraldas 12.-13. mail kooliõpilastele metsa vääriselupaikade teemalise internetiviktoriini. Loe lähemalt

Rahvusvaheline Planeet Maa Aasta on kolmeaastane programm (2007...2009) eesmärgiga propageerida Maa-teadusi ja nende olulist rolli ühiskonna jätkusuutlikku arengu toetamisel. Loe lähemalt ja tutvusta õpilastele.

LoTe projekti lõpukonverents teemal "Teadlaste ja õpetajate koostöövõrgustik" toimus 9.-10. mail 2008. a Tartus. Vt: eelinfo

28. veebruaril toimus uue juhatuse esimene koosolek, mille päevakorras oli presidendi valimine, juhatuse liikmete ülesannete jaotamine, 2008. aasta plaanide seadmine, uute liikmete vastuvõtmine ning dokuentatsiooni ülevõtmisega seotud küsimused. Järgnevaks kolmeks aastaks valiti ühingu presidendiks Asta Tuusti, asepresidendiks Urmas Lekk. Vt: Protokoll. Veebilehe tehnilise teostusega tegeleb sel aastal Illar Leuhin.

15.-17. veebruaril toimusid Tartu Ülikoolis Eesti bioloogiaõpetajate 2. talvepäevad ja nende raames ka EBÜ aastakoosolek. Vt: Kogumik, Fotod, üldkoosoleku protokoll

11.-12. veebruaril toimus võimelas "Haridusfoorum 2007" teemal "Põhikool annab põhja". Eesti bioloogiaõpetajate Ühingut esindasid Margus Pedaste ja Evi Piirsalu. Kahe päeva jooksul toimus rida arutelusid kolleegide, poliitikute ja ametnikega. Ülevaade foorumist on aadressil http://www.haridusfoorum.ee/.

5. jaanuaril 2008 toimus Tallinnas Viimsi päevakeskuses Eesti õpetajate Liidu esindajatekoja koosolek, kus EBÜt esindasid Margus Pedaste ja Kersti Veskimets. Arutati liidu põhikirjas muutmist vajavaid punkte, koostati plaanid õpetajate Liidu liikmeskonna suurendamiseks ning sõnastati põhitegevused, millega õpetajate Liit 2008. aastal tegelema hakkab. Selleks on liidu piirkondlike aktiivgruppide asutamine, õpetajate põhi- ja lisatööde nimekirja ühtlustamine erinevates koolides (et oleks selge, mis peaks olema kollektiivlepingus ja töölepingus ning mis jääma eraldi kokkulepitavaks ja vajadusel tasustatavaks lisatööks, millest on õpetajal õigus keelduda) õpetajate kutseomistamise ja atesteerimise põhimõtete väljatöötamine, õpetaja töökeskkonna analüüs ja parandamine, õpetajakoolituse arengustrateegia väljatöötamises osalemine.

 

logo
logo


Meie toetajad:
Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079