Linnusõpradel oma leht


6.04.2008

 

Koos meie riigi heaolu kasvuga on pidevalt tõusnud inimeste huvi looduse ja sealhulgas ka lindude vastu. Näiteks sobib kasvõi raamatupoe lett, kus erinevad eestikeelsed linnuraamatud võtavad enda alla juba mitu rida ning kohati ületab nõudlus pakkumise. Samuti on loodusteemad kindla koha leidnud suuremates ajalehtedes. Siiski ei ole meil ühtki perioodilist väljaannet, mis oleks suunatud tavalisele linnusõbrale. Meie naabritel põhja ja lõuna pool on juba ammu olemas oma ajakirjadki. Seda lünka püüab nüüd täita Eesti Ornitoloogiaühing.

Märtsi lõpus ilmus Eesti Ornitoloogiaühingu eestvõttel esimene Eesti linnusõpradele mõeldud teabeleht nimega Tiirutaja. See on mõeldud eelkõige just tavalisele linnusõbrale, kes paneb talvel tihastele pekki ja ootab kevadel pesakasti kuldnokka. Midagi leiab lugemiseks ka pisut tõsisem huviline.

Tiirutajas püütakse anda lihtsas keeles teavet meie lindude elu-olu kohta, rääkida sellest, mis parasjagu teoksil ning kuidas igaüks saaks kaasa aidata meie lindude heale käekäigule.

Loodetavasti äratab see leht lugejates suuremat huvi lindude vastu ja ühendab linnusõpru. Eriti loodame, et Tiirutaja kaasabil suureneb huvi noortes, kelle seast võiks välja kasvada ka uusi tõsiseid linnu-uurijaid. Esialgu õhuke ja pisut ehk arglik katsetus on siiski suur samm edasi. Usume, et lugejate tagasiside ja toetuse abil saame tasapisi liikuda ka mahukama väljaande suunas. Seetõttu on väga oodatud kõik arvamused ja ettepanekud. Eriti ootame tagasisidet koolidest.

Kahjuks ei ole võimalik lehte leivitada kõikjale, kuhu sooviksime. Tiirutajaga on võimalik aga tutvuda ka internetis Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehel aadressil www.eoy.ee. Õpetajatel või juhendajatel, kes soovivad edaspidi Tiirutajat saada enda kooli postiga, palume sellest teada anda aadressil riho.kinks@eoy.ee või telefonil 7422195. Tiirutaja ilmub neli korda aastas ning seda levitatakse tasuta.

Info: Riho Kinks
Eesti Ornitoloogiaühing