logo
 
EBÜ arhiiv


 

Viktoriin «Looduskaitse 100» Keskkonnaameti kodulehel
   Keskkonnaharidusleht | Keskkonnaharidusleht (uues aknas)Ornitoloogiaühingu ettekandeõhtud 

Pildid suvepäevadest
Esimene päevTeine päevKolmas päev


Konverentsist lähemalt


Limused
Klõpsa pildil

 

Kirjastuselt Eesti Loodusfoto ilmus gümnaasiumi bioloogiakursuse juurde uus töövihik:

«Bioloogia gümnaasiumile»
Töövihik 4. kursus

Saima Laos, Külli Praakli, Urmas Tokko
2009

Bioloogia töövihik gümnaasiumile on koostatud vastava õpiku (Bioloogia gümnaasiumile 2. osa, 4. kursus) täienduseks. töövihik sisaldab ülesandeid ja harjutusi ainekava 4. kursuse teemade kohta:

— Ökoloogia ja keskkonnakaitse
— Evolutsioon

Kõigi küsitletavate teemade kohta on praktilisi ülesandeid ja harjutusi, mis võimaldavad paremini aru saada looduses toimuvate nähtuste ja protsesside olemusest ning arendavad õpilaste loogilise mõtlemise oskust. Suur osa ülesandeid on koostatud eesmärgiga õpetada õpilasi iseseisvalt töötama õpiku tekstide, illustratsioonide ning teiste õppematerjalidega.

Tellimine ja info:
www.loodusfoto.ee
tellimine@loodusfoto.ee


Uut ja huvitavat 2009. a suvel


 

 Bioloogiaõpetajatele: Bioloogilisest mitmekesisusest 12...14. oktoobril 2009

Uuri lähemalt!


Suvepäevad on lõppenud     

Eesti Bioloogiaõpetajate Ühingu suvepäevad leidsid aset 21.-23.augustil 2009 Häädemeeste vallas, Jõulumäe Tervisekeskuses ja selle lähikonnas.
Toimunud suvepäevade kava.

Nupuke P�rnu Postimehes

 

Uuri lähemalt!

Uuri lähemalt!

Arvamus õppekava kohta:
• õppekava kodulehel www.oppekava.ee on avalikuks tehtud põhikooli ainekavade 2. tööversioonid ja gümnaasiumi ainekavade 1. tööversioonid. Tagasisidet oodatakse 10. augustiks.

   Ökojalajälje kalkulaator


Bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorust 2008/09


Programmi «Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008...2014» avaüritusest


Stockholmi Looduse Ajaloo Muuseum on väga suur ja huvitav, inimese põlvnemise näitus on üks paremaid maailmas. Soovitame õpilastega seda kindlasti külastada, kui reis Rootsi planeeritud.

Loe lähemalt


Talvepäevadest Tartus

•  Talvepäevade ülevaade | EBÜ talvepäevade kogumik  

•  EBÜ talvepäevade pildialbum  
Lehe ülaservas olevate nooltega ja saab liikuda lehelt lehele, pildi lähemalt vaatamiseks klõpsa pildil. Tagasi galerii juurde saab ikoonilt

LOE HOIATUST!


   Kokkuvõte Tallinna bioloogiaõpetajate ainesektsiooni tegemistest 
   

Tartu Ülikooli loodusteadusliku hariduse keskuses koostatud õpikeskkonnas «Noor teadlane» on algamas uus võistlus.

Loe lähemaltEestis juuakse mahla viis korda vähem kui näiteks Küprosel.
lähemalt mahlakampaaniast «SÖÖ mahla!»


Haridus- ja Teadusministeerium koos Tartu Keskkonnahariduse Keskusega kuulutavad välja üleriigilise õpilaste keskkonnaalaste uurimistööde konkursi.

Uuri lähemalt


Kolmapäeval, 8. aprillil kell 18 kutsume taas teaduskohvikusse (Ülikooli kohvik): Kujutatud elu või elustatud kujund.

Life images or art of life

Dr Matthias Bruhn (Berliini Humboldti Ülikool) uurib 19. sajandi kunsti-, teadus- ja meditsiiniajalugu. Prof Juhan Maiste (TÜ Kunstiajaloo Instituut) tegeleb 19. ja 20. sajandi maastikuarhitektuuri ja kunstiajaloo uurimisega. Elutegevus jätab jälgi, ja kunst on teadagi kõikjal. Mis on üks või teine, kas üldse? Tule teaduskohvikusse ja saad teada.Teaduskeskus AHHAA ja TÜ Raamatukogu teaduskeskus kutsuvad kõiki huvilisi  11. märtsil kell 18 kohvikusse Café Shakespeare, kus vestlusringi juhivad dr Christine Hauskeller Inglismaa Exteri Ülikoolist ja Toivo Maimets Tartu Ülikoolist.


Teaduskeskus AHHAA ja TÜ Raamatukogu teaduskeskus kutsuvad kõiki huvilisi Ülikooli kohviku rõdusaali teaduskohvikusse kolmapäeval,
11. veebruaril kell 18.


EBÜ Talvepäevade kava

Bioloogiaõpetajate talvepäevad

Talvepäevad teemal "Bioloogia areneval haridusmaastikul" toimuvad 27.-28. veebruaril 2009 Tartus. Esimese päeva plenaaristung, kus esineb Toivo Maimets ja viiakse läbi paneeldiskussioon loodusteaduste ainekavade arendusest, toimub Hugo Treffneri gümnaasiumis. Hilisel pealelõunal on võimalus külastada erinevaid laboreid, mille valiku saab teha registreerumisel. Reede õhtuks on planeeritud pidulik koosviibimine. Teine päev on planeeritud läbi viia Ülikooli õppehoones aadressil Vanemuise 46. Kavas on loeng külalislektorilt Soomest ning õpetajate ja külaliste ettekanded. Oma soovist ettekandega esineda saate teada anda registreerumisel. Ettekandjad on vabastatud osalustasust. Talvepäevadel tutvustavad erinevad firmad oma trükiseid/õppevahendeid.

Talvepäevade raames toimub 28. veebruaril kl 14.30-17.00 EBÜ aastakoosolek, mille päevakorras on juhatuse aruanne ning uute auliikmete väljakuulutamine. Seoses sellega ootame ettepanekuid uute auliikmete osas.Registreeru | Seni registreerunud

Koolielu teatab

Haridusportaalis Koolielu on detsembris loodusteaduste kuu ning tähelepanu keskpunktis on bioloogia, keemia, füüsika ja geograafia õpetamise-õppimisega seonduv.
Uuri lähemalt


Uudis loomaaialt

Tallinna loomaaed kutsub näitusele «Elavad kalliskivid ja muud mutukad»
Loe lähemalt


 

logo
logo


Meie toetajad:
Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079