logo
 
Bioloogia ainesektsioonid
 

 


Pärnumaa bioloogia ainesektsioon
Urve Jõgi — urvejg@gmail.com

 

PÄKAPIKKE OODATES e. Pärnumaa bioloogiaõpetajad Murumajas


Päkapikke ei oota ainult pisipõnnid, vaid ka igat muud ametit pidavad täiskasvanud, nii nais- kui ka meesinimesed nagu saarlastel kombeks öelda on.

Kõikidele õpetajatele on kindlasti omamoodi päkapikurõõmudeks igasugu kohtumised kolleegidega. Erandiks pole ka bioloogiaõpsid või, nagu õpetajate toas öeldakse, bioloogiaõpetajad-bioloogid, keemiõpetajad–keemikud jne.

Pärnumaa bioloogid, keda kahjuks küll tol päeval ainult 9 oli (kuigi Pärnumaal koole tunduvalt rohkem), said 15. detsembril 2016 kokku Murumajas (ka Mutimajas) — nii kutsub rahvas uut Pärnumaa Keskkonnahariduskeskust. Mööduv aasta vajas läbi arutamist ja uus sihtide seadmist.

Kokkusaamine oli rõõmus, nagu sellised üritused alati. Aeti juttu, räägiti huvitavatest seikadest koolitundides, pakuti välja uusi mõtteid — kantseliiti kasutades oli kokkusaamine konstruktiivne. Vast rohkem kui ühe meesõpetaja tillukene kirjatükk ilustavad jõulumeeleolu tehtud pildid. Kas ka endleid tehti, ei näinud, või ongi siis sellel mingit tähtsust?

Rõõmsa kokkusaamise juures oli ka teatud nukruse vari, sest pärast viinakuul toimuvaid valimisi muutuvad Audru vald ja Paikuse vald Pärnu linnaks! Kuid pole halba ilma heata — meiega ühinevad lõunaläänlased Hanilast ja Lihulast.

Muljeid vahendas Eedi Lelov, SG bioloogiaõpetaja        


Vaheajal Tallinnasse: kohvikusse ja loomaaeda


Vaheaeg on õpilastele teadagi puhkuse aeg, õpetajatele aga aeg enesetäiendamiseks. Seekord võtsid Pärnu maakonna ja linna bioloogiaõpetajad ette käigu Tallinnasse tutvumaks uue keskkonnahariduskeskusega loomaaias.

Meile sai osaks soe vastuvõtt. Alguseks rääkis Piia Haab projektidest, ringidest ja õppimisvõimalustest loomaaias. Edasi jalutasime ringi Maris Laja saatel. Kiikasime klassidesse, teadurite tööruumidesse, saime laste loomaaias tutvust teha erinevate paimaiaste loomakestega. Eriti aktiivsed olid kitsekesed, kes üritasid isegi sülle ronida, et ainult tähelepanu saada ja maiustust norida. Üllatava taltsas oli meie ühingu vapiloom – siil, kes käpad ripakil rõõmsalt pehmet kõhtu lasi sügada.

Ka loomaaiast läbi jalutades nägime mitmeid toredaid vaateid - tiiger möirgas oma kuudi katusel, kaljukass tuuseldas puuris ringi, krokodill „vanamees“ ujus basseinis ringi, leopardikutsikatele oli just süüa antud, jääkarupoeg tegi basseinis autokummiga trikke jne.

Hariva päeva lõpetuseks lubati õpetajad poodi ja kohvikusse. Aitäh mõnusale bussiseltskonnale ja väljasõidu korraldajatele!

Muljeid vahendas Leelo Lusik        


 

 


 Sektsioonide nimistu juurde

 

Uuendatud: 23.03.2017  

logo
Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079