logo
 
Inge Vahter

 

Inge Vahter


Inge Vahter (sündinud 08.03.1954) suundus pärast Tartu Riikliku Ülikooli lõpetamist 1978. aastal tööle oma kodusaarele Saaremaale Kärla kooli. Seal tuli tal õpetada kõiki loodusained. Diplomil oli kirjas bioloogia-keemiaõpetaja, kuid väikeses maakoolis on õpetaja nagu orkester — mida vaja, teeb ära.

1981. aastal tegi Veli Varik ettepaneku tulla õpetajaks toonasesse Viktor Kingissepa nimelisse Kingissepa 1. Keskkooli (tänapäeval Kuressaares asuv Saaremaa Ühisgümnaasium), kus Inge on õpetaja tänini. 2021. aastal täitub Ingel 40 aastat õpetamist selles koolis. Selleks ajaks lõpeb ka SÜGi ajalugu, edasi toimetatakse reformi tõttu põhikoolina.

SÜG-s on Inge ka pikaajaline ainekomisjoni esimees ja paljude õpilasuurimuste juhendaja. Inge Vahteri juhendatud õpilastööd on kuulsad üle Eesti, sest on saavutanud nii Haridusministeeriumi kui ka varasematel Tartu Ülikooli korraldatud vabariiklikel õpilaste teadustööde konkurssidel aastast aastasse auhinnalisi kohti. SÜGi õpilasteadlaste uurimusi on avaldatud ka ajakirjas Akadeemiake.

Kõiki Inge Vahteri õpilaste saavutusi ei jõua siinkohal üles lugedagi, «enne läheb Issanda päike looja», kui tisteerida O. Lutsu Kevadet. Võtame vaatluse alla lähiajaloo: 2018. a. tunnustati Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) bioloogiaõpetajat ja teenekat uurimistööde juhendajat Inge Vahterit Eesti looduskaitsemärgiga. 2019. aasta õpilaste teadustööde konkursilt saadi kaks esimest, teine ja kolmas koht põhikooli arvestuses. Saaremaa vald valis Inge aasta juhendajaks ning tema juhendatud õpilane Merit Matt võitis Kataris toimunud rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil pronskmedali.

Igal aastal osalevad Inge Vahteri õpilased edukalt maakonna bioloogiaolümpiaadil ning pakuvad tugevat konkurentsi ka vabariiklikus voorus. 2020. aastal on lõppvooru kutsutud 4 gümnaasiumi astme õpilast.

Inge Vahter on Eesti Bioloogiaõpetajate Ühingu üks asutajaliikmeid, liikmekaardiga number 003.


Tutvustuskõne koostas Marje Loide,
bioloogiaõpetaja ja Inge kursusekaaslane TRÜ päevilt

Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079