logo
 
Linda Metsaorg

Linda Metsaorg

 Linda Metsaorg
 Linda Metsaorg (Rahno) sündis 22.01.1936 Saarde vallas Pärnumaal. Ta lõpetas 1954. a. Kilingi-Nõmme Keskkooli. Edasiselt õppis L. Metsaorg Tallinna Pedagoogilise Instituudis, mille lõpetas 1959. a. ning sai bioloogia-, geograafia- ja keemiaõpetaja kvalifikatsiooni. Seejärel töötas ta mõnda aega geograafiaõpetajana Tallinna 20. Keskkoolis ning järgnevalt oli ta 18 aastat Eesti Noorte Loodusesõprade Maja direktor. Alates 1978 töötas L. Metsaorg Tallinna 3. Keskkooli (Lilleküla Gümnaasiumi) bioloogiaõpetajana ja juhendas samal ajal Eesti Noorte Mereklubi merebioloogia ringi.
   Koolitöö kõrvalt on ta osalenud paljude looduskaitseorganisatsioonide töös ja juhtimises. L. Metsaorg on Eesti Looduskaitse Seltsi asutajaliige ja Eesti Ornitoloogiaühingu auliige. Ta on koordineerinud ja korraldanud noortele suunatud looduskaitseprogramme, käinud õpilastega looduse õppelaagrites ja ekspeditsioonidel, juhendanud bioloogia süvaklassi tööd ja korraldanud looduse õpperaja loomist Rocca al Mares. L. Metsaorg on juhendanud arvukaid õpilasuurimusi linnuökoloogiast, keskkonnaprobleemidest ja inimese tervise valdkonnast. Tema suurimaks teeneks võib pidada loodusehuvi äratamist ja hoidmist arvukates noortes, kes on jäänud sellele harrastusele truuks ka edaspidises elus. Suur hulk tema praegusi ja endisi õpilasi töötab Eesti loodus- ning keskkonnakaitse süsteemis.
   Käesoleval ajal on Linda Metsaorg 2001. a loodud Tallinna Linnuklubi juhataja ja Tallinna linna aukodanik. Tema eestvedamisel on loodud Eru Lahe Rannarahva Selts ja asutamisel on SA Põhjaranniku Keskkonnakool Meriski. Linda Metsaorgu on autasustatud Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi ordeniga, talle on omistatud Suur Looduskaitsemärk (1986) ja Eerik Kumari nimeline preemia (1996). 

Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079