logo
 
Hendrik Relve

 

Hendrik Relve


Hendrik alustas koolimetskondadega juba 1978. aastal, nii uskumatu, kui see ka pole. 80-ndatel olid koolimetskondade hiilgeajad, sõprus ja tihe koostöö metsameeste ja õpetajate vahel. Toimusid suured «Kaitseme Loodust» kokkutulekud ja koolimetskondade suvelaagrid. Viimased olid pikki aastaid Ojaäärsel, aga ka mujal, nt Krabi suvelaagrid Võrumaal. Kui haridusametitel ja koolidel ei olnud võimalik raha pärast või muudel põhjustel suurejoonelisi üritusi korraldada, siis metsameestega oli alati kõik võimalik, metsamajandid olid ju jõukad.

1993. aastal ilmus esimene õpik, see ristikupildiga «Bioloogia 6. klassile», mis oma lapsesõbralike ja kergestiloetavate tekstidega oli paljude lemmik ning isegi omamoodi pöördeline sündmus kodumaises õppekirjanduses. Hiljem tuli neid loodusõpetuse õpikuid ja töövihikuid ridamisi, praegugi on ta üks Koolibri loodusõpetuste autoreid. Küllap nooremad meie hulgast teavadki peamiselt seda külge.

Tähelepanuta ei saa jätta koolides käimisi ja lastele esinemisi kitarri, pildinäitamiste ja lugudega, omal ajal koolimetsakondadega seoses, hiljem RMK metsamisiooni käigus ja kõikvõimalikel muudel põhjustel ja teemadel, lood ja laulud kodu- ja kaugemast loodusest. Võimalik, et suurema osa Eesti koole on Hendrik läbi käinud, kui mitte kõik.

Ilmselt teavad paljud teda hoopis seetõttu, et on kasutanud näiteks tema raamatuid või artikleid koolitöös või puudeteemalist CD-d või «Kuula Rändajat» raadiosalvestusi? Raadiosaateid on tehtud 15 aastat ja rohkete teemade hulgas on palju sellist, mida koolis saab kasutada.

Hendrik on saanud ka Soome bioloogia ja maateaduse õpetajate liidult nii hõbe- kui ka kuldmärgi, ainsa välismaalasena, kellele need on omistatud.

Paraku pole neid enam tegevõpetajate hulgas, kes Hendrikuga algusaegadel koostööd tegid. Neid, kellega koos lõkke ääres lauldud ja elu mõtet otsitud.

Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079