logo
 

Aita Arjukese

 Aita Arjukese
Aita Arjukese on sündinud 14.10.1951, ta on pärit Märjamaalt. 30 aastat töötas Aita Luunja Keskkoolis, enne seda Ahja Keskkoolis.

Kuigi ma pole õppinud ei Luunjas ega Ahjal, saan siiski uhkusega tõdeda, et Aita on olnud ka minu õpetaja. Noore õpetajana avanes mul võimalus oma pedagoogiline praktika Luunja Keskkoolis sooritada. Aitale olen ma väga tänulik. Ta suunas alati tunde põhjalikult ette valmistama ja analüüsima. Eriti rõhutaksin seda, et Aita õpetas mind ise oma tööde ja tegemiste eest vastutama, pakkudes seejuures alati kindlat ja turvalist seljatuge ja juhendamist. Kas ei ole see üks olulisemaid asju, mida oma õpilastele õpetada?

Aita Arjukese on väga mitmekülgne õpetaja. Ta on õpetanud bioloogiat ning loodus-, inimese- ja perekonnaõpetust. Aita on olnud kooli loodusainete komisjoni esimees. Samuti on tema eestvedamisel kool aktiivselt osalenud erinevates projektides, näiteks: «Aita ennast ise et olla terve», «Turvaline kool ja koolitee», «Liikumine ja tasakaalustatud toitumine – tee tervise juurde», «Alkoholile ja narkootikumidele EI, tervisele JAH», «Reipalt ja positiivselt».

Ka Luunja Keskkooli tervisnõukogu tööd koordineeris õpetaja Aita Arjukese. Koostöös tervisenõukoguga korraldatakse koolis traditsiooniks kujunenud tervisepäevi. Igapäevases koolielus toimuvad pidevalt erinevad tervislikke eluviise propageerivad üritused, loengud jne. Tervisenõukogu eestvedamisel on läbi viidud õpilaste hulgas küsitlusi koolisöökla kohta ja tegeletud tervisliku toitumise propageerimisega.

Aita on alati olnud aktiivne enesetäiendaja. Ka Luunja Keskkooli vilistlased on meenutanud, et Aita läheb alati uute ja uuenduslike ideedega kaasa. Samuti meenutasid nad, et Aita on õpetajana järjekindel, jõuab alati soovitud tulemuseni ja nakatab õpilasi «looduse pisikuga».

Aita suudab oma ained õpilastele arusaadavaks ja südamelähedaseks teha. Tema õpilased on alati edukalt sooritanud kooli- ja riigieksamid. Olümpiaadidel osalenud õpilased on saavutanud maakonnas pidevalt auhinnalisi kohti, ka vabariigis on esinetud edukalt.

Oma eeskuju ja innukusega on Aita suunanud paljusid noori loodusteaduste juurde. Mitmedki tema õpilastest on jõudnud näiteks nii meditsiini-, metsanduse kui ka geenitehnoloogia avarasse ja huvitavasse maailma.

1999. ja 2001. aastal pärjati Aita Arjukese Tartumaa Aasta Õpetaja tiitliga.

Klassijuhatajana suutis Aita luua üksmeelse tugeva kollektiivi. Aital oli pidev side lastevanematega, keda vajadusel nõustas. Tal on väga hea side vilistlastega, nii et paljud tema juhendatud vilistlased käivad tal külas.

Ainetunniväliste ülekooliliste ürituste organiseerimisel on õpetaja Arjukese olnud asendamatuks abiks nii ideede kui teostamisega. Näiteks on koolimaja sisekujundamisel alati tema arvamust arvestatud.

Seda, et Aita on mitmekülgne inimene, tõestab ka tõsiasi, et ta tantsis aastaid naisrahvatantsu rühmas.

 

Vahendas Glaidi Aasrand,
info: õppealajuhataja Ülle Taaber

Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079