logo
 

Aino Orgmets


Aino Orgmets sündis 24.detsembril 1933. a. Valgamaal Helme vallas oma pere kolmanda lapsena. Kohalikku kooli läks ta 1942. aastal, samal aastal suri isa ja sõtta jäi ka vend. 1945. a. oli hävinud ka kodu ja Aino kolis emaga Tõrvasse, kus tema õpingutee jätkus Tõrva II Mittetäielikus koolis ja edasi Tõrva Keskkoolis, mille ta lõpetas 1953.a. Koolivaheaegadel käis Aino kolhoosi karjas ja töötas lüpsjana.
   Pärast keskkooli lõpetamist asus A. Orgmets õppima bioloogiat Tartu Riiklikus Ülikoolis. Selle lõpetamisjärgselt asus ta tööle Ambla Keskkooli bioloogiaõpetajana. 1962. a. läks ta tööle Rakvere I Keskkooli (praegu Rakvere Gümnaasium) ja 2001. aastal jäi sealt pensionile.
   A. Orgmetsa mäletatakse kui väga tasakaalukat, sõbralikku inimest, kes rääkis alati väga vaikselt, kuid oskas end kuulama panna. Ei mäletata, et ta oleks kunagi kellegi peale karjunud või et oleks kunagi oma arvamust peale surunud. Tal on hea huumorimeel, alati suudab ta probleemid lahendada naljaga ja nii konfliktid ära hoida. A. Orgmets on hea ainetundja, kes suudab õpilastes äratada huvi. Ta on olnud vabariikliku ainenõukogu liige, juhendanud ringe, praktikante. Tema õpilased on alati osalenud edukalt olümpiaadidel. Aino ise on pikka aega juhtinud maakonna bioloogiaõpetajate ainesektsiooni. Lisaks bioloogiaalasele tegevusele on ta juhendanud ka 7 aastat noori tuletõrjujaid ning aastaid rahvatantsurühmi. A. Orgmets kudumeid on Rakvere kandi õpetajad alati imetlenud. Mitmed tema õpilastest on tänased õpetajad.

Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079