logo
 
teade

Loodusmuuseum tähistab uue näitusega oma 150. aastapäeva


 Eesti Loodusmuuseum Eesti Loodusmuuseumis on võimalik alates 2. oktoobrist tutvuda uue näitusega «Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni». Ühtlasi tähistab muuseum oma 150. tegutsemisaastat.

Näitus «Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni» tutvustab huvilistele looduse rütmide ja tempode paljukihilist ja mitmekesist maailma. Rütmilisus esineb looduses kõikjal — Maa, Päikese ja tähtede liikumises, looduse helides, südametuksetes, lehtede värinas, taimede kasvamises ning aastaaegade vaheldumises.

Näituse kuraator Lennart Lennuki sõnul on näitus samal ajal nii globaalne kui ka kohalik, sest Eesti loodust ja selles toimivaid protsesse vaadeldakse maailma loodusega võrdluses. „Erinevate eksponaatidega tuuakse inimesele valdavalt märkamatud loodusprotsessid talle tajutavasse maailma. Näiteks helitoas saab kuulata loodushelisid, päikesesüsteemi makett tutvustab kosmiliste tsüklite olulisust Maal ja animatsioonina lahendatud eksponaat illustreerib aastaaegade rütmilist vaheldumist maailma eri paikades. Lähemalt demonstreeritakse ka taime- ja loomariigi ööpäevaseid rütme ja kiirendatud-aeglustatud videote abil saab jälgida inimese jaoks kiireid ja -aeglaseid eluslooduse temposid. Südamelöökide sagedusele ja selle muutumisele on pühendatud tuba, mis kõrvutab erinevate imetajate südamerütme ning näitab, millest need sõltuvad“, tutvustab näitust Lennuk.

Lisaks tähistab Loodusmuuseum antud näitusega oma 150. aastapäeva. 1864. aasta novembris avati Eesti Kirjanduse Ühingu muuseumi kogude baasil Provintsiaalmuuseum, mille üheks oluliseks tegevussuunaks oli ka looduse uurimine. „Eesti Loodusmuuseum on mitmesuguste kiiremate ja aeglasemate tempode ning rütmidega eksisteerinud juba 150 aastat. See on ühe loodusmuuseumi jaoks igati soliidne iga. Soovin tänada ja õnne soovida kõigile meie külastajatele ning inimestele, kes läbi aegade on meie majast ammutanud armastust looduse vastu“, sõnab Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Vilu.

Loodusmuuseumi sünnipäeva puhul on muuseumi trepigaleriis avatud väljapanek muuseumis läbi ajaloo toimunud näituste plakatitest, mis jääb ülesse selle aasta lõpuni.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a. Uue näitusega saab tutvuda K-P 10.00-17.00, N 10.00-19.00. Näitus jääb avatuks kuni 1. märtsini 2015.

Näitust «Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni» rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Lisainfo (näitus): Lennart Lennuk
näituse kuraator
6603 404, 55 663 392
lennart@loodusmuuseum.ee
Eesti Loodusmuuseum
Lai 29A, 10133, Tallinn
tel 6411 739, 5258 569
Pressiteate edastas: Kati Raudsaar
kommunikatsioonijuht
kati.raudsaar@loodusmuuseum.ee
Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079