Eestis Ornitoloogiaühing annab teada

  Aasta linnu kodulehel algab nuputamismäng õpilastele

Eesti Ornitoloogiaühingu
PRESSITEADE
12.02.2010

Tänasest algab aasta linnu kodulehel kooliõpilastele suunatud õgijate teemaline nuputamismäng. Selle läbiviimist korraldab Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) koostöös Tartu Keskkonnahariduse Keskusega.

Kõik nuputamismängu küsimused puudutavad tänavusi aasta linde, hall- ja punaselg-õgijat, ning nende lähimaid sugulasi. Igas voorus on veidi erinev teema, mis võimaldab õpilastel teadmisi saada nende põnevate lindude välimusest, levikust, toitumisharjumustest ja muust. Uued ülesanded ja õiged vastused ilmuvad kodulehele kord kuus ning nuputamismäng kestab sügiseni. Tublimatele ja järjepidevamatele kaasalööjatele on ornitoloogiaühingu poolt välja pandud ka väikesed auhinnad - linnuraamatud ja helikandjad. Esimese vooru ülesanded ja täpsem teave on EOÜ aasta linnu kodulehel www.eoy.ee/ogijad.

Aasta linnu ettevõtmisi ja töölehtede valmimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eesti Ornitoloogiaühing on valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärkideks on Eesti linnustiku kaitse, uurimine ja tutvustamine. EOÜ asutati 1921. aastal ning alates 2000. aastast on ta rahvusvahelise linnukaitseorganisatsiooni BirdLife International koostööpartner Eestis. Eesti Ornitoloogiaühingusse kuulub ligi 400 linnuhuvilist Eestist ja välismaalt.


Lisateave nuputamismängu kohta:
Anneli Ehlvest
Tartu Keskkonnahariduse Keskus
7 361 693, anneli.ehlvest@teec.ee

Lisateave aasta linnu projekti kohta:
Tarvo Valker
Aasta lind 2010 projektijuht
53 932 684, tarvo.valker@gmail.com