logo
 
EV 100 matka

EV 100 matka «Elurikas Eesti»


Projekti 100 matka «Elurikas Eesti» eesmärgiks on Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise kestel aastatel 2017–2018 viia läbi vähemalt sada Eesti loodust tutvustavat elamuslikku, kogemuslikku ja uurimuslikku õppematka üle kogu Eesti. Elurikas tähendab meile nii looduses liikumisest tulevat tervist kui ka elurikkust kui bioloogilist mitmekesisust, mida matkadel paremini tundma õpitakse.

Valmivad 100 erinevatele kooliastmetele suunatud uut matkamarsruuti koos õppematerjalidega. Õpetajad koostavad loodusmatkade läbiviimise juhendi ning erinevaid õppeaineid lõimivaid ülesanded, et muuta õppematkade kavandamine lihtsamaks ja läbiviidavad matkad sisukamaks. Oluline on kujundada matkal tasakaal füüsilise koormuse, õpetusliku sisu ja sotsiaalse suhtlemise vahel st, et matk peaks pakkuma füüsilist väljakutset, andma seostatud teadmisi ümbritsevast keskkonnast ja võimaldama meeldivat suhtlemist.

Matku viiakse läbi kõigis maakondades. Toimus kaks koolitusseminari Sagadis, kus oli osalejaid kõigist piirkondadest. Edaspidi kaasatakse veel õpetajaid, kes soovivad matku korraldada.

Kuna koostatud loodusmatkade juhendid ja õppeülesanded pannakse üles ka EBÜ ja keskkonnahariduse võimalusi tutvustaval veebilehel ning portaali Avastusrada, siis saavad neid kasutada kõik õpetajad ja ka laiem üldsus. Matkadel osalenud õpilaste matku tutvustavad esitlused saavad kõigile nähtavaks Keskkonnakompassi veebilehel.

Käesoleva projektitaotluse käigus tehakse koostööd TLÜ ökoloogia keskuse, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna, Eesti ornitoloogiaühingu, Alutaguse Matkaklubi ja RMK Sagadi looduskooliga.


Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079